Counter-Strike: Global Offensive – poznajcie ligę Faceit
Mecze Turniejowe w Counter-Strike: Global Offensive z czasem mogą się po prostu znudzić. Ile bowiem można grać w to samo? Poza tym w trybie „MM” nie raz można zetknąć się z cheaterami, którzy skutecznie odbierają przyjemność z gry i sprawiają, że rywalizacja z innymi graczami zostaje pozbawiona sensu. Frustracja jest jeszcze większa, gdy rywal wspomagany przez oprogramowanie zapewniającą nieuczciwą przewagę przyczynia się do utraty ciężko zdobytej rangi. Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest zaprzestanie grania w ulubiony tytuł? Na całe szczęście nie. Alternatywą jest prywatna liga Faceit.
Dobrych powodów na rozpoczęcie gry we wspomnianej lidze jest więcej. Mecze rozgrywane w jej ramach nie mają wpływu na system lig w oryginalnym CS: GO. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że prywatna liga posiada własne rangi od 1 do 10 levelu i 5 lig, w których awansuje się po zebraniu odpowiedniej liczby ELO. Osoba zainteresowana graniem na najwyższym poziomie, rozwijaniem swoich umiejętności i dołączeniem w przyszłości do grona profesjonalnych graczy e-sportowych ma sporą szansę to osiągnąć grając w lidze Faceit.

źródło: Faceit
Faceit kusi również nieco zmienionymi zasadami rozgrywki w stosunku do standardowych Meczów Turniejowych. Część z nich można obiektywnie uznać za lepsze rozwiązania, inne to natomiast krok w tył. Są też modyfikacje, które jednym przypadną do gustu, a drugich odrzucą. Kluczowe przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu swojej przygody w Faceit jest więc poznanie podstawowych reguł. Najważniejsze z nich to:
Brak nierozstrzygniętych meczów – w Faceit zawsze jest zwycięzca i pokonany. W przypadku remisu dochodzi do dogrywki, zupełnie tak samo, jak ma to miejsce podczas zawodów na profesjonalnej scenie CS: GO.
Krótsze rundy i mniej czasu na rozbrojenie bomby – odpowiednio 1:45 minuty zamiast 2:00 minut i 35 sekund zamiast 45 (a w zasadzie 46) sekund. Czy jest to spora różnica? Wbrew pozorom tak. Działanie w większym pośpiechu wymaga jeszcze większego skupienia, ale prowadzi do zdobycia wielu spektakularnych fragów.
Serwery 128 Tick’owe – im wyższy jest ten parametr, tym lepiej. Dotyczy to szczególnie graczy, których pecet jest wydajny na tyle, aby zapewnić dużą ilość fps. Pozwala to uzyskać realną przewagę, nad graczami ze słabszym sprzętem. Rozgrywka w 120 fps-ach jest również przyjemniejsza. Dotyczy to zarówno samego strzelania, rzucania granatami, jak i poruszania się po mapie. Przypominamy, że zwykłe turniejówki są ograniczone do 64 Tick’ów.
Krótsze kary za wychodzenie z meczu – tak samo, jak w przypadku Meczów Turniejowych CS: GO opuszczenie rywalizacji w Faceit skończy się otrzymaniem bana. Kara będzie jednak znacznie krótsza. Za wyjście z meczu lub niedołączenie do niego po raz pierwszy gracz zostanie zablokowany na 30 min, przy drugiej takiej sytuacji kara potrwa 2 godziny, trzecia oznacza banicję na jeden dzień itd. Jest to skutecznym odstraszaczem przed osłabieniem swojej drużyny.
Mała szansa na spotkanie cheatera – bez wykupienia premium w lidze Faceit gracz nie ma możliwości zdobycia wewnętrznych rang. Ma to swoje plusy i minusy. Do tych pierwszych należy zaliczyć to, że gracze, którzy nie chcą wydawać swoich pieniędzy, nie mają większej motywacji do sięgania po oprogramowanie dające nieuczciwą przewagę nad innymi. W końcu i tak grają… o nic. Po co więc ryzykować otrzymaniem zgłoszeń, którymi może zainteresować się Valve?
W tym miejscu warto wspomnieć o sporym minusie Faceit.
Bez „premki” drużyny będą niezbalansowane - tzn. będzie dochodzić do sytuacji, gdy zaawansowani gracze będą mierzyć się z tymi początkującymi. Wpływa to negatywnie na poziom rywalizacji. Zmienia się to dopiero w chwili, gdy wykupi się usługę premium i po rozegraniu placementów zostanie się przydzielonym do odpowiedniej ligi. Wtedy inni uczestnicy meczu będą dobierani na podobnym poziomie umiejętności. Premium warto wykupić z jeszcze innego powodu.
Posiadanie premium pozwala zdobyć nagrody – Faceit wie, jak przyciągnąć do siebie graczy. Rozgrywanie meczów w ramach ligi pozwala zdobyć punkty, które następnie można wymienić na nagrody, w tym skiny.
Platforma treningowa – mecze rozgrywane w ramach Faceit można potraktować jako dobry sposób na spokojne rozwijanie swoich umiejętności bez obaw, że wyląduje się w niskiej dywizji. Granie bez wydawania pieniędzy na funkcję premium ma także sens, gdy chce się powrócić do dawnej, dobrej formy utraconej w wyniku dłuższej przerwy od gry.

źródło: imbaboost
W przypadku osób, które wbiły wysoką rangę w turniejówkach i mają ambicję stać się najlepszymi w nowej lidze, istnieje rozwiązanie, które pozwoli znacznie szybciej wspiąć się po drabince i rozgrywać mecze z najlepszymi graczami, w tym z prosami znanymi ze sceny e-sportowej. Swoje konto można oddać w ręce osób, które zajmują się boostowaniem, czyli szybkim awansowaniem na kolejne poziomy. Ofertę obejmującą boost także w innych ligach CS: GO można znaleźć na stronie https://imbaboost.com. Gracze zainteresowani zleceniem wbijania lvl-ów w ramach opisywanej ligi powinni od razu przejść do oferty dotyczącej Faceit Account.
Faceit to nie tylko CS: GO – jeśli oprócz Counter-Strike’a gracie również w inne produkcje online, warto sprawdzić, czy nie znajdują się one na liście tytułów wspieranych przez Faceit. W ramach ligi można rywalizować m.in. w takich grach jak League of Legends, World of Tanks, Overwatch i Rocket League.
Brak komentarzy do artykułu - Twój może być pierwszy!